Home Page
Základy
Dobro a Zlo
Ekologie
Budoucnost?
Jiné aktivity:

Cestování

Fotografování

Zahrada

Domů Kontaktní adresa Mapa webu

Základy

Budoucnost?

Jediné rozumné počínání je naučit se rozšiřovat životní prostor, osídlovat prostor mimo planetu včetně jiných planet, naučit se vytvářet jiné ekosystémy. Je třeba sbírat genetické kódy a naučit se znovu vytvářet živočišné druhy rychleji než evoluce.

Stejně jako vznikne, žije a umírá jedinec, stejně žije i planeta. To, co učí evoluce je mít k dispozici více jedinců a více druhů. To umožňuje přežití. V tomto případě je nebezpečím zničení planety, je jedno od koho a odkud příjde, je třeba najít cestu, jak rozšířit životní prostor dříve než planeta zahyne a to z jakéhokoliv důvodu. O to by se měli starat ekologové, ne o zmrazení současného stavu, ale o to, jak v případě potřeby ekosystém obnovit nebo ho znovu vytvořit a nejlépe na více historických úrovních, aby případně mohly být využity cesty, které v minulosti z některých důvodů nebyly použity.

Typicky vyhynutí dinosaurů. Tady neobhajuji Jurský Park, ale z hlediska různých náhodných jevů může být vyhynutí druhu dáno ne jeho neschopností se adaptovat, ale prostě nějakým náhodným jevem, který přišel v nevhodnou dobu. Jsme schopni toto pozsoudit? S naší pidi zkušeností v trvání nanosekundy celého vývoje?

Evoluce je slepá. Ano je, ale je otázka, zda to není spíše dobrá vlastnost. Lidé „vidí“, otázka ovšem je CO.

Zdravotnictví, nemoci a vývoj

Jsme důmyslní tvorové, vymýšlíme léky a prostředky, které jsou zdánlivě účinější než náš imunitní systém, zachraňujeme jedince, kteří by normálně nepřežili.

Je to dobré nebo je to špatné?

Odpověď je „Je to lidské“. Nic neříká, ale tato snaha vede k tomu, že viry a bakterie se v boji s naší myslí zdokonalují mnohem rychleji než náš imunitní systém. Antibiotika do 30 let budou naprosto neúčinná. A náš organizmus nebude připraven se přirozeně bránit sám, protože jeho imunitní systém není dostatečné trénován. Co se stane? Porušili jsme rovnováhu a pokud nebudeme schopni ji znovu uměle vyrovnat nejspíše vyhyneme.

Paradoxní je, že svojí aktivní obranou více než sebe posilujeme své přirozené nepřátele, zpřísňujeme jejich přirozený výběr a jako druhy je v evoluci posilujeme. Přežijí jen ti nejsilnější, aby se na nás jednoho dne mohli vrhnout a zničit nás...

Poučení: Pokud chceme nějaký ten boj vybojovat, musíme ho vybojovat do konce. To znamená určité organizmy zcela vyhladit, zničit. Jiná cesta prostě v evoluci neexistuje. Pokud to nechceme udělat, je lepší s tím bojem ani nezačínat.

Cesta do pekel je skutečně vroubena nejlepšími úmysly...

Apokalypsa, plameny pekelné...

10.ledna 2008
A to, když jsem to loni psal, jsem nemohl tušit, že dokonce i vědci (vysokokvalifikovaní odborníci) za čas dojdou k podobnému závěru, jako já, ve zdravotnictví naprostý laik... Přemíra antibiotik je větším nebezpečím než bioteror

 
copyleft 2007, 2008, 2009, 3000, ...